najnowsze dostawy, promocje

hurtownia odzieży używanej i outletu - Warszawa, Katowice, Jonkowo k/Olsztyna

Światowy Dzień Praw Konsumenta

15.03.2016, jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta. Promujemy go zwłaszcza w szkołach starających się o tytuł „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu” i uczestniczących w trwającym od 4 sierpnia 2014 do 30 kwietnia 2016 projekcie „Sprawiedliwi, aktywni, świadomi” (projekt E2/1281 współfinansowany z Funduszy EOG).

Nasza jego nazwa to Dzień sPRAWiedliwego Konsumenta. Podkreślamy w ten sposób, że jednym z praw konsumenta jest prawo do autentycznego wyboru.

Odpowiedzialny konsument stara się wybierać z półki sklepowej produkty odpowiedzialnie społecznie i środowiskowo. Produkty, które są możliwie najlepsze dla ludzi, zwierząt, środowiska i to na każdym etapie cyklu życia: produkcja (uprawa, pozyskiwanie surowców), przetwarzanie, opakowanie, transport, użytkowanie, utylizacja. Konsument taki powinien też być świadomym swych praw obywatelem i aktywistą, osobą która wpływa na polityki producentów i sprzedawców, ale także na prawo, na politykę państwa i samorządu, tak by na półkach w sklepach było coraz mniej produktów nieetycznych, nieekologicznych i niezdrowych. Tak, by konsument nie musiał wybierać między złym i bardzo złym. Tak, by jego wybór nie był ograniczony do tego, co wcześniej zdecydowały korporacje czy urzędnicy nie baczący na rozwój zrównoważony. Tak by za swój etyczny i ekologiczny wybór nie musiał przepłacać, lecz odwrotnie, by był za to premiowany.

Światowy Dzień Praw Konsumenta - info Hurtownia odzieży używanej i outletu, Warszawa, Jonkowo, Katowice, konsument, klient, odzież używana, hurtownia

W tym roku szczególnie chcemy zachęcić do działań wspierających akcję crowdfundingową „Wyślij szpiega do fabryki”. Ma ona pomóc zebrać środki by zbadać warunki pracy w garbarniach zlokalizowanych w krajach globalnego Południa, a następnie wpływać na firmy obuwnicze, zlecające produkcję m.in. w Indiach i Chinach, by zapewniły swoim kooperantom dobre warunki pracy i godną płacę.

Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska

Organizacja Pożytku Publicznego. Wyłączny przedstawiciel na Polskę Fairtrade International. Wspiera i prowadzi działania edukacyjne takie jak „Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”, działania propagatorskie na rzecz większej sprawiedliwości w handlu międzynarodowym. Promuje niezależne systemy certyfikacji organizacji i produktów Sprawiedliwego Handlu, zwłaszcza Fairtrade.

źródło: Informacje Zlecone PAP

 
jeśli chcesz... udostępnij....
PinterestFacebookTwitterStumbleUponRedditDeliciousDiggLinkedInShare by Email